18 października 2015

Używasz mydła antybakteryjnego pod prysznicem? / To podobno poważny błąd

Całkiem niedawno przeczytałam pewien artykuł zamieszczony na Onecie o używaniu mydła bakteryjnego pod prysznicem.Co prawda ja nie używam takich mydeł,ale uważam,że artykuł bardzo ciekawy,bo być może któraś z was takich mydeł używa.

Amerykańscy naukowcy ostrzegają nas przed zbyt częstym sięganiem po mydło antybakteryjne. Uważają,że nadużywanie tego specyfiku może wywołać efekt odwrotny od oczekiwanego przez nas. Lekarka i researcherka z amerykańskiego stanu Maryland,która przekonuje,by mydła antybakteryjne zastąpić takimi, które składają się wyłącznie z naturalnych składników.
(Tylko gdzie takie znaleźć,czy w ogóle są takie mydła i żele,wyłącznie z naturalnych składników)
 "Nie zdajemy sobie sprawy, że z pozoru lecznicze produkty mogą sprawić, że będziemy bardziej narażeni na różnego typu schorzenia"
Mydła i żele pod prysznic, które zawierają dużo chemicznych substancji, zabijają "dobre bakterie", a w efekcie mogą sprawiać, że łatwiej nabawimy się na przykład infekcji grzybiczych. Z drugiej strony lekarze podkreślają, że całkowita rezygnacja z substancji antybakteryjnych nie jest konieczna. Sugerują jednak zachowanie umiaru i unikanie używania ich każdego dnia.
Co o tym myślicie?

1 komentarz:

  1. Uwielbiam artykuły "naukowe", które zaczynają się od słów "Amerykańscy naukowcy odkryli/stwierdzili/udowodnili ... " ;)

    OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Copyright © Szablon wykonany przezBlonparia