Używasz mydła antybakteryjnego pod prysznicem? / To podobno poważny błąd

Całkiem niedawno przeczytałam pewien artykuł zamieszczony na Onecie o używaniu mydła bakteryjnego pod prysznicem.Co prawda ja nie używam takich mydeł,ale uważam,że artykuł bardzo ciekawy,bo być może któraś z was takich mydeł używa.

Amerykańscy naukowcy ostrzegają nas przed zbyt częstym sięganiem po mydło antybakteryjne. Uważają,że nadużywanie tego specyfiku może wywołać efekt odwrotny od oczekiwanego przez nas. Lekarka i researcherka z amerykańskiego stanu Maryland,która przekonuje,by mydła antybakteryjne zastąpić takimi, które składają się wyłącznie z naturalnych składników.
(Tylko gdzie takie znaleźć,czy w ogóle są takie mydła i żele,wyłącznie z naturalnych składników)
 "Nie zdajemy sobie sprawy, że z pozoru lecznicze produkty mogą sprawić, że będziemy bardziej narażeni na różnego typu schorzenia"
Mydła i żele pod prysznic, które zawierają dużo chemicznych substancji, zabijają "dobre bakterie", a w efekcie mogą sprawiać, że łatwiej nabawimy się na przykład infekcji grzybiczych. Z drugiej strony lekarze podkreślają, że całkowita rezygnacja z substancji antybakteryjnych nie jest konieczna. Sugerują jednak zachowanie umiaru i unikanie używania ich każdego dnia.
Co o tym myślicie?

1 komentarz:

  1. Uwielbiam artykuły "naukowe", które zaczynają się od słów "Amerykańscy naukowcy odkryli/stwierdzili/udowodnili ... " ;)

    OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna, za każdy pozostawiony komentarz.
Będzie mi niezmiernie miło jeśli zostaniesz tutaj na dłużej.
W między czasie możesz dołączyć do followersów na instagramie, lub dodać mojego bloga do obserwowanych.
Pozdrawiam gorąco


Znaki graficzne, logotypy, zdjęcia i materiały tekstowe wykorzystane na blogu stanowią własność autora bloga blogujemytestujemy. Nie wyrażam zgody na ich wykorzystanie w jakiejkolwiek formie bez mojej zgody.
Zdjęcia wykonywane są lustrzanką Canon EOS 1300D z obiektywem EFS 18-55mm
Copyright © 2014 Kosmetyczna Przystań , Blogger