26 lutego 2017

Ikigai / Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia / Recenzja

Od 1 lutego nakładem wydawnictwa Muza do księgarń trafiła książka napisana przez: Hectora Garcia i Francesca Mirallesa pod tytułem "Ikigai / Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia"

Ikigai to japońskie pojęcie,które można przetłumaczyć jako " Szczęście płynące z bycia stale zajętym"

Książka Ikigai / Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia trafia do nas w bardzo prostej szacie graficznej. Książkę otrzymujemy w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, skrzydełka te podczas czytania służyły mi wspaniale za zakładkę, jeśli już musiałam oderwać się od czytania. Książka ta napisana jest w formie psychologicznego poradnika,znajdziemy w niej porady japońskich stulatków, jak żyć pełnią życia i z optymizmem.Autorzy zdradzili nam także tajniki ich diety, aktywności fizycznej, pracy zawodowej, relacji między ludzkich, oraz co jest najpilniej strzeżonym sekretem odnajdywania swojego Ikigai, które nadaje życiu sens i zapewnia motywację by dożyć setki w pełni formy.
Książkę czyta się bardzo lekko,przyznam szczerze,że bardzo mnie wciągnęła.
Dzięki tej książce mogłam przenieść się na japońską wyspę Okinawa,by poznać tam sekret długiego i szczęśliwego życia japońskich stulatków. Dzięki tej książce poznałam dietę długowiecznych ludzi,dowiedziałam się co mogę zmienić w swoim życiu by było dłuższe i przyjemne.W końcu dzięki tej książce odnajdziemy sens istnienia,by żyć dłużej i lepiej. Książka ta, to niewątpliwie szkoła życia,jaką zafundowali nam autorzy.
Jeśli jeszcze jej nie przeczytaliście,to bardzo wam ją polecam.

A Ty wiesz co jest twoją pasją,co sprawia ci przyjemność i codziennie motywuje cię do tego,by rano wstać z łóżka? To znaczy,że odnalazłaś swoje ikigai.
Za książkę bardzo dziękuję firmie #Business&Culture https://businessandculture.wordpress.com/
oraz wydawnictwu Muza
https://muza.com.pl/

9 komentarzy:

Jestem wdzięczna, za każdy pozostawiony przez was komentarz.
Dziękuję Kaasilka

Copyright © Szablon wykonany przezBlonparia