Truskawki pnące na balkonie

Truskawki pnące ostatnio stały się hitem upraw balkonowych.Wyglądają bardzo efektownie,bardzo obficie owocują i są tak samo smaczne jak tradycyjne truskawki gruntowe.
Zwisające truskawki będą oryginalnym elementem każdej balkonowej aranżacji.. 
Moja pierwsza wyhodowana na balkonie
Na balkonie truskawki zwisające możemy uprawiać w skrzynkach balkonowych, donicach bądź zwisających pojemnikach – możemy je sadzić pojedynczo, ale także łączyć w jednym pojemniku z innymi roślinami.

Truskawki pnące: stanowisko

Najbardziej korzystniejszym stanowiskiem dla truskawek pnących jest miejsce bardzo słoneczne i odsłonięte.Truskawki pnące podobno kwitną przez całe lato, aż do późnej jesieni. ( Zobaczymy jak to będzie u mnie)
Truskawki pnące: podlewanie
Truskawek pnących nie  należy przesuszać.Wymagają one podlewania wtedy, gdy podłoże nieco przeschnie. Jeśli stanowisko, w którym rosną, jest silnie nasłonecznione, lub truskawki rosną w plastikowej skrzynce balkonowej, zalecane jest podlewanie nawet 2 razy dziennie.

Truskawki pnące: nawożenie


Najlepiej do zasilania truskawek pnących stosować nawóz naturalny lub kompost, gdyż jak wiadomo wszelkie pestycydy zostaną wchłonięte i zmagazynowane w owocach truskawek i po ich spożyciu będą szkodliwe dla zdrowia.Zatem nawóz naturalny jest bezpiecznym rozwiązaniem, a także pozytywnie wpływa na smak owoców.

A co Wy prócz kwiatków uprawiacie na balkonie?

5 komentarzy:

 1. U mnie truskawki rosną w przydomowym ogródku:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja niestety mieszkam w bloku,więc truskawki tylko na balkonie

   Usuń
 2. Rzeczywiście dla osób mieszkających w bloku fajna opcja ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekwawy pomysł! Ja mam bardzo słoneczny balkon i właśnie się przymierzam, żeby zrobić tam zielnik ale ten pomysł z truskawkami jest całkiem fajny i kto wie, czy nie spróbuję, przynajmniej na jednej ścianie.

  OdpowiedzUsuń

Jestem wdzięczna, za każdy pozostawiony komentarz.
Będzie mi niezmiernie miło jeśli zostaniesz tutaj na dłużej.
W między czasie możesz dołączyć do followersów na instagramie, lub dodać mojego bloga do obserwowanych.
Pozdrawiam gorąco


Znaki graficzne, logotypy, zdjęcia i materiały tekstowe wykorzystane na blogu stanowią własność autora bloga blogujemytestujemy. Nie wyrażam zgody na ich wykorzystanie w jakiejkolwiek formie bez mojej zgody.
Zdjęcia wykonywane są lustrzanką Canon EOS 1300D z obiektywem EFS 18-55mm
Copyright © 2014 Kosmetyczna Przystań , Blogger