28 maja 2016

Truskawki pnące na balkonie

Truskawki pnące ostatnio stały się hitem upraw balkonowych.
Wyglądają bardzo efektownie, bardzo obficie owocują i są tak samo smaczne jak tradycyjne truskawki gruntowe.
Zwisające truskawki będą oryginalnym elementem każdej balkonowej aranżacji.. 
Moja pierwsza wyhodowana na balkonie
Na balkonie truskawki zwisające możemy uprawiać w skrzynkach balkonowych, donicach bądź zwisających pojemnikach – możemy je sadzić pojedynczo, ale także łączyć w jednym pojemniku z innymi roślinami.
Truskawki pnące: stanowisko:
Najbardziej korzystniejszym stanowiskiem dla truskawek pnących jest miejsce bardzo słoneczne i odsłonięte. Truskawki pnące podobno kwitną przez całe lato, aż do późnej jesieni. ( Zobaczymy jak to będzie u mnie)
Truskawki pnące podlewanie :
Truskawek pnących nie należy przesuszać. Wymagają one podlewania wtedy, gdy podłoże nieco przeschnie. Jeśli stanowisko, w którym rosną, jest silnie nasłonecznione, lub truskawki rosną w plastikowej skrzynce balkonowej, zalecane jest podlewanie nawet 2 razy dziennie.
Truskawki pnące nawożenie:
Najlepiej do zasilania truskawek pnących stosować nawóz naturalny lub kompost, gdyż jak wiadomo wszelkie pestycydy zostaną wchłonięte i zmagazynowane w owocach truskawek i po ich spożyciu będą szkodliwe dla zdrowia. Zatem nawóz naturalny jest bezpiecznym rozwiązaniem, a także pozytywnie wpływa na smak owoców.


A co Wy prócz kwiatków uprawiacie na balkonie?

5 komentarzy:

 1. U mnie truskawki rosną w przydomowym ogródku:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja niestety mieszkam w bloku,więc truskawki tylko na balkonie

   Usuń
 2. Rzeczywiście dla osób mieszkających w bloku fajna opcja ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekwawy pomysł! Ja mam bardzo słoneczny balkon i właśnie się przymierzam, żeby zrobić tam zielnik ale ten pomysł z truskawkami jest całkiem fajny i kto wie, czy nie spróbuję, przynajmniej na jednej ścianie.

  OdpowiedzUsuń

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Copyright © Szablon wykonany przezBlonparia